En İyi Diş Beyazlatma Yöntemi

Lazerle Diş Beyazlatma Uygulaması – İstanbul Diş Hastanesi

Pratik olan lazerle diş beyazlatma yönteminde klinik ortamında son teknoloji cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Ortalama olarak 30 dakika süren bu operasyon içerisinde çok fazla aşama yoktur ancak dişin durumuna göre iki veya daha fazla seans gerektirebilir. Seanslar esnasında cerrahi operasyon veya benzeri uygulamalar söz konusu olmamaktadır.

Lazer ile yapılan diş beyazlatma operasyonlarında beyazlatma işlemine başlanmadan önce dişlerin genel durumu ile ilgili bir tespit yapılarak hastanın devam etmesi gereken seanslar tespit edilir ve kendisine bilgi verilir.

Aynı zamanda seanslarda ortaya çıkan sonuçlar adım adım takip edilerek gereken durumlarda müdahalede bulunulmaktadır. Lazerle diş beyazlatma işlemi çalışan veya vakti kısıtlı olan kişiler için ideal bir yöntemdir.

Lazerle Diş Beyazlatma Örnekleri

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi uygulamalarımızdan olan en iyi lazerle diş beyazlatma uygulaması garantili diş beyazlatma sistemlerindendir. En uygun en kaliteli diş beyazlatma uygulamaları hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.

16 Mayıs 2012
Okunma
bosluk

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde, Klinikte Diş Beyazlatmak Yöntemleri

Zamanımızda 2 çeşit diş beyazlatma yöntemi tercih edilir. Birincisi ofis bleaching yöntemi ki bu yöntemde hekim klinik ortamında bu yöntemi hastaya bizzat uygular. İkincisi ise home bleaching denilen hastalara evde uygulatılan diş beyazlatma yöntemidir. Ofis bleaching yönteminde belirli bir jeli belli konsantrasyondaki hidrojen peroksit içeren jeli dişlere izole ettikten sonra diş mineleri üzerine uygulanır. Sonrasında kimi zaman lazer ışık kaynağı ile kimi zaman da değişik ışık kaynakları ile bu jelin aktivasyonunun tamamlanması sağlanır.

Endikasyona göre ışık kaynağı kullanılmayan durumlarda olabiliyor. 45 dakikalık tedavi sonunda kişinin diş rengi 8 gün içinde açılabilir. Dişin kendi öz rengi dediğimiz renge bu sayede ulaşılabiliyor.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Home bleaching – evde yapılan diş beyazlatma denilen yöntemde ise hastanın ağzından alınan ölçüler laboratuar ortamında kılıflandırılarak ve bu kılıfları da hastaya vererek evde bir uygulama yaptırılır. Verilen kılıfların içine konulan jel aktivasyon olması için hastanın ağzına yerleştirilir. Ve bu kılıflar 4 ile 6 saat arasında hastanın ağzında kalır. 1 hafta , 10 gün içinde de dişlerde kalıcı bir beyazlık sağlanır.

Gerek hastaların uygulamayı düzenli yapmaması, gerekse uygulanan jelin konsantrasyonunun düşük olması nedeniyle elde edilen beyazlık ; ofis ortamında, tek seansta, daha konsantrasyonu yüksek jelle uygulandığında ortaya çıkan beyazlıkla karşılaştırıldığında daha az etkin olur. Bu nedenle Home bleaching yöntemi daha çok dişleri gri tona yakın hastalarda klinik ortamında yapılan beyazlatmadan sonra pekiştirme amaçlı evde uygulanmak üzere tavsiye edilir.

Diş beyazlatma esnasında dikkat edilmesi gereken bir nokta, diş etine köpük sıkıp bunun donmasını sağlayarak kullanılacak olan jelin diş etlerine zarar vermesini engellemektir. Diş eti izolasyonu hekimin birinci olarak dikkat etmesi gereken noktadır. Beyazlatma bittikten sonra hassasiyet şikayeti çok görüldüğünden dişler üzerinde flor uygulaması önerilir.

Home bleaching de de hastanın jelin diş etlerine değmemesi konusunda dikkatli olması gerekir. Bunun haricinde hasta beyazlatma sonrası 4-6 ay arası kontrole geldiğinde dişlerinin durumuna bakılarak, duruma göre 15 dakikalık bir ara beyazlatma da yapılabilir.

 

15 Mayıs 2012
Okunma
bosluk

Evde Diş Beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma Yöntemi

Evde uygulanan diş beyazlatma yada matris beyazlatma olarak da bilinmektedir. Uygulaması oldukça kolay, güvenli ve etkin bir diş beyazlatma tekniğidir. Uygulamada hekim ağızdan ölçü alır, bunlara uygun kalıplar hazırlanır. Hasta, bu kalıbın içerisine ilacı yerleştirerek, dişlerin üzerine takar (en az 6-8 saat ve tercihen uykuda). İşlem, dişin rengine bağlı olarak 1 ile 4 hafta içinde sonlanır.

Evde Uygulaması Yapılan Diş Beyazlatma Plağı

Evde Diş Beyazlatma Yönteminin Avantajları

Bu yöntemin tek avantajı diğer yönteme göre daha ucuz olmasıdır.

Evde Diş Beyazlatma Yönteminin Dezavantajları

1-4 hafta süresince uygulama zorunluluğu,
Uygulama dışındaki zamanlarda kahve, kola, çay gibi renkli içecekleri kullanmamak,
Uygulama süresince tütün ve türevlerini kullanmamak,
Dikkatsiz uygulamalar sonucunda dişetlerinin zarar görmesi.

Kişiye göre pratik diş beyazlatma yöntemi olsada pek tercih edilmemektedir.

14 Mayıs 2012
Okunma
bosluk

Facebook

Arşivler