Lazerli Diş Beyazlatma – Laser Bleaching


Sağlıklı ve Kaliteli Lazerli Diş Beyazlatma

Fototermal Lazerle Diş Beyazlatma

Bu lazerle diş beyazlatmanın yönteminde bir miktar özel bir jel kullanılır. Ancak kimyasal malzemelerle yapılan diş beyazlatmadan farklı olarak yüksek enerjili özel bir ışın demeti uygulanır. Işık kaynağı bir seri LED veya diyot-lazer den oluşabilir. Mutlaka dişhekimi gözetiminde yapılmalıdır.

Lazerle Diş Beyazlatma Uygulama Örnek No: 3842

Fotokimyasal Lazerli Diş Beyazlatma
Bu lazerle diş beyazlatma tekniğinde, beyazlatma jeli bir UV-lamba (mavi ışık) veya bir KTP lazeri (yeşil ışık) kullanılarak harekete geçirilir. Bu metodu diğerlerinden ayıran özellik ise kullanılan ışık kaynağının da ayrıca dişi beyazlatıcı etkisinin olmasıdır (foto oksidasyon). Bu yöntem, dişler üzerinde daha derin bir beyazlatma sağlar. UV-Işık kullanırken çevre dokular (dudaklar, dişetleri, dil vb.) muhtemel yanık yaralanmalarına karşı iyi korunmalıdır. KTP lazeri kullanırken ise yanma riski yoktur, ancak dişetlerinin beyazlatma jelinin sızıntılarına karşı korunması gerekir (gingiva block). KTP lazeri ile beyazlatmanın büyük bir avantajı da; yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda diş minesi üzerinde yan etkilerinin gözlenmemiş olmasıdır. Klinikte uzman hekimler tarafından uygulanan en hızlı diş beyazlatma yönteminin işlemi sonrasında yapılacak florid uygulanması diş minelerini güçlendirir ve çürümeleri önler.

15 Mayıs 2012 Saat : 1:56

“Lazerli Diş Beyazlatma – Laser Bleaching” için 3 Yorum

 1. İsmail diyor ki:

  Merhaba, işim gereği görünüşüme özen göstermem gerektiği için diş beyazlatma işlemi önemli bir yer tutmaktadır. Fakat internetten aldığım diş beyazlatma ürünleri kendi işlevselliği yönünden hiç bir işe yaramadı. Şimdi ise arkadaşımın tavsiyesi üzerine lazerle diş beyazlatma yaptırmak istiyorum. ne kadar zaman dişlerim beyaz kalır. Malum işyerinde çay kahve içiyoruz. Ayrıca ücretleri ne kadar ve herhangi bir zararı varmı bilmek istiyorum. Hayırlı Çalışmalar.

 2. Selma Güneş diyor ki:

  Her zaman dişlerimi fırçalasamda dişlerimin rengi çok kötü ve diş taşları oluşmaya başladı. Hem lazerle diş beyazlatma işlemini yaptırıp hemde lazerle diş temizliği yapıyormusunuz?

 3. Bulut Gökhan Bayraktar diyor ki:

  Selamlar
  Dişlerime çoktandır bakamadım. Sarardı hatta karardı diyebilirim. Kliniğinizde lazer ile diş beyazlatma işlemini ne kadar sürede yapıyorsunuz? Teşekkürler…

Lazerli Diş Beyazlatma – Laser Bleaching Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Facebook

Arşivler